U povodu završetka trogodišnjeg programa Mobilni tim, 06.05.2026. održali smo završni okrugli stol, simbolično upravo početkom svibnja kada obilježavamo Svjetski dan multiple skleroze.
Program se provodi do 31.05.2026. uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.
Posebno zahvaljujemo našim predavačima i sudionicima koji su svojim znanjem, iskustvom i empatijom obogatili ovaj susret: zamjenici pravobranitelja za osobe s invaliditetom Gordani Glibo, doc. dr. sc. Marku Buljevcu s Pravnog fakulteta u Zagrebu, Danijeli Dobrečević, dipl. socijalnoj radnici iz Hrvatskog zavoda za socijalni rad te Marici Močić Molnar, višoj stručnoj savjetnici za zapošljavanje osoba s invaliditetom u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje.
Tijekom okruglog stola otvorene su važne teme vezane uz položaj osoba s multiplom sklerozom u sustavu socijalne skrbi, području zapošljavanja i svakodnevnom životu u zajednici. Razgovaralo se o izazovima s kojima se osobe s multiplom sklerozom susreću te o mogućnostima unaprjeđenja podrške i dostupnosti usluga.
Zahvaljujemo svim sudionicima na dolasku i doprinosu raspravi. Ovakvi susreti predstavljaju važan prostor za stručnu razmjenu iskustava, dijalog i zajedničko promišljanje o načinima unaprjeđenja kvalitete života osoba koje žive s multiplom sklerozom.
U sklopu susreta prikazan je i video nastao tijekom provedbe programa, kojim su predstavljeni ključni trenuci, aktivnosti i iskustva korisnika tijekom tri godine provedbe programa Mobilni tim.


